Przydatne linki

  • http://programedukacjionkologicznej.pl/poradniki/ – bezpłatne poradniki, które dostępne są też w wersji papierowej na oddziałach onkologicznych.
  • http://www.alivia.org.pl/wiedza-o- raku/port-dlugoterminowy- dostep-dozylny/ – krótki artykuł o porcie naczyniowym (zaplanowany mam oddzielny post o tym, ale warto zajrzeć i się zapoznać).
  • http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list?who=doctor – strona, na której można sprawdzić, czy jakieś leki się nie lubią, przydaje się nawet kiedy zastanawiasz się czy możesz wziąć Pyralgin jeśli wzięłaś/wziąłeś już Ibuprom. Najlepiej pytać się oczywiście lekarza, ale do tej strony masz dostęp 24/7, jest to link z ministerstwa zdrowia, wiec jak najbardziej sprawdzone źródło.
  • http://www.mp.pl/ – medycyna praktyczna, wg mnie najbardziej wiarygodne źródło na temat chorób i nowości ze świata medycyny w Polsce. Niektóre części są przeznaczone jedynie dla lekarzy, ale jeśli np w Wikipedii w źródłach będzie coś z „medycyny praktycznej” lub z książki „choroby wewnętrzne Szczeklik” – to na spokojnie można poczytać. Jednak pamiętajcie, że najlepszym źródłem jest bezpośrednie pytanie do lekarza!